Hakkımızda

BOLU ENGLISH

Bolu English, Bolu İngilizce Kursları arasında halkımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza İngilizce konuşmayı hedef edinen bir felsefe ile 1996 yılından beri, ilkeli eğitim kadrosu ve personeli ile dünya standartlarında bir İngilizce eğitimi sunmaktadır.

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar dahil olmak üzere mevcut dil bilgisini Amerikan Kültür’üne ve British Kültür’üne göre geliştirmek ve tekrar etmek isteyen her seviyedeki kişinin İngilizce ile ilgili tüm gereksinimlerini karşılamaktayız

NEDEN BOLU ENGLISH?

Bolu’da açılan ilk Yabancı Dil Okuluyuz ve 1996’dan beri Bolu halkına ve her yaştan öğrencilere sıcak bir ortamda ve sadece İngilizce eğitim sunuyoruz.

Biz sadece İngilizce konuşuyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimiz, Callan Method dahil olmak üzere uluslararası düzeyde kabul görmüş öğretim metodlarıyla Türkçe’ye ihtiyaç duyulmaksızın İngilizce eğitimi sunuyorlar. İngilizce öğreniyorum diyebilmek için kursumuzda Ofisler haricindeki tüm alanlarda İngilizce konuşulması zorunludur. Sınıf içerisinde yalnızca dilbilgisi açısından netleşmeyen detayları açıklamak için kısa süreliğine Türkçe konuşulabiliyor.

Kurs programlarımızı Avrupa Dil Pasaportu’nda (CEF) belirlenmiş öğretim düzeylerine uygun olarak (A1- C1) oluşturuyor ve Cambridge ve Oxford University Press güvencesiyle hazırlanmış orijinal kitap ve ek materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak temin ediyoruz.

Türk öğrencilerimizin İngilizce öğrenimi süreçlerinde daha önceleri yaşadıkları olumsuz ve üzücü tecrübeleri, öğrenim sürecinde yaşayabilecekleri zorlukları ve de öncelikli ihtiyaçlarını biliyor, kullandığımız kaynak kitapları sürekli bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik ek materyaller ve sınıf içi- sınıf dışı aktivitelerle destekliyor, en önemlisi öğretim programımızın süresini, sizlerin verim alacağı “GERÇEKÇİ” bir biçimde belirliyoruz.

Her bir öğrencinin öğrenme yönteminin farklı olduğunu biliyor, dolayısıyla herhangi bir öğretim metoduna “körü körüne” bağlı kalıp olumlu ve olumsuz yönlerini kabullenip öğrencilerimizi riske atmıyoruz. Bolu English’te işlenen her bir konu için farklı öğretim yöntemlerinin içerisinden Türk öğrenciler tarafından en kısa sürede ve en pratik biçimiyle kavranacağı, denenmiş ve uygunluğu tecrübemizle doğrulanmış, doğrudan iletişim odaklı ve sorgulayıcı yöntemleri izliyoruz.

Öğrencilerimizi yazılı ve sözlü seviye tespit sınavına aldıktan sonra, kendi İngilizce düzeylerine ve hedeflerine uygun gruplara dâhil ediyoruz.