Sınav İngilizcesi

YDS hazırlık eğitimi iki aşamada yürütülmektedir:

1- Grammar Track: YDS Hazırlığın ilk aşaması olan Grammar Track, dilbilgisi altyapısı açısından yetersiz olan ve kısa sürede YDS’ye hazırlanmak isteyen kursiyerlerimize dönük olarak hazırlanmış bir programdır. Bu programda YDS açısından ihtiyaç duyulan tüm dilbilgisi konuları ve temel kelime bilgisi, yaklaşık 3 ay süren 96 saatlik bir programla verilmektedir.

2- Academic Track: YDS eğitiminin ikinci aşamasını oluşturur. 96 saat ve ortalama 3 ay devam eden bir programdır. Daha önceden herhangi bir dil sınavına girmiş ve 50 veya üzeri puan elde etmiş kursiyerlerimiz seviye tespitine gerek olmaksızın bu programa yönlendirilmektedir. Ayrıca belli bir düzeyde İngilizce altyapısı olan kursiyerlerimiz de yapılacak seviye tespit sınavında barajı aşmaları halinde doğrudan Academic Track programına kabul edilmektedir.

YDS Hazırlık gruplarımızda kursumuz öğretmenlerinden Ertan Metin’in yazdığı ve Yediiklim Yayınları’ndan çıkan “COMPLETE YDS: an A-Z Guide to YDS Preparation” adlı set kullanılmakta, bu set iki gruba birden kaydolan kursiyerlerimize ücretsiz verilmektedir.